+48 518 409 222

O nas

Jesteśmy manufakturą – naszą ideą jest tworzenie

Hefajstos jest firmą rodzinną, w której prowadząc działalność jako małżeństwo uzupełniamy się nawzajem w różnych dziedzinach prowadzenia firmy. Męska strona to produkcja, technologia, montaże, żeńska to kontakt z klientem, oferty, marketing, księgowość i może w tym, że uzupełniamy się nawzajem, tkwi tajemnica tego, że jesteśmy na rynku już 10 lat, rozwijamy się i poszerzamy bazę zadowolonych klientów. Firma zaczynała od dwóch pracowników, obecnie zatrudniamy kilkunastu, poszerzamy park maszynowy, nieustannie wprowadzamy nowe technologie i śmiało, z nadzieją patrzymy w przyszłość. Po prostu lubimy swoją pracę.

Naszym ostatnim osiągnieciem jest uruchomienie lakierni proszkowej, dzięki czemu tworząc dla Was produkt, nie musimy korzystać z firm zewnętrznych, jesteśmy niezależni i bardzo nas to cieszy.

Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy, instytucje. Naszą dumą jest wieloletnia współpraca z potentatem w produkcji maszyn rolniczych UNIA Group Grudziądz oraz sprzedaż naszych wyrobów za granicę m.in. do Holandii, Niemiec i Francji, co nie oznacza, że nie cieszy nas każde, nawet najmniejsze zamówienie.

Nasi klienci znają nas z tego, że pomimo napiętego planu produkcji i często dużych realizacji, nie odmawiamy również mamie, która poprosi o pilną naprawę wózka dziecięcego lub starszej Pani, której złamie się klucz w drzwiach, nie może wejść do domu i pilnie potrzebuje pomocy. Tacy jesteśmy, kompleksowa obsługa i zaspokajanie potrzeb i oczekiwań naszych klientów, to nasza misja.

Główny profil naszej działalności to produkcja bram, ogrodzeń i balustrad, ale też w dużej mierze usługi spawalnicze, ślusarskie, tokarskie. Wyspecjalizowaliśmy się również w oczyszczaniu stali ze starych powłok lakierniczych poprzez piaskowanie i sodowanie. Był to kolejny krok w celu uzyskania niezależności od podwykonawców, ponieważ dokładne oczyszczenie powierzchni to proces niezbędny w procesie lakierowania. Dzięki renowacji, dajemy przedmiotom drugie życie, o czym bardzo dobrze wiedzą firmy, które odnawiają stare samochody czy motory, a usługę piaskowania, zlecają właśnie nam, bo mamy w tym doświadczenie.

Ciężko wymienić projekty których wykonania podjęliśmy się w ciągu tych 10 lat, częściowo zobrazuje Wam to nasza galeria, a w dużym skrócie są to:

 • konstrukcje stalowe i obróbka stali czarnej, nierdzewnej, aluminium,
 • barierki, odboje, zabezpieczenia,
 • bramy, ogrodzenia, balustrady,
 • bramy i ogrodzenia w systemie panelowym,
 • konstrukcje i balustrady ze stali nierdzewnej,
 • stojaki transportowe, ekspozytory,
 • pasma świetlne i zadaszenia z poliwęglanu,
 • meble stalowe, stoły, ławy, konsole,
 • piaskowanie, sodowanie,
 • lakierowanie proszkowe,
 • billboardy i kasetony reklamowe,
 • wynajem billboardów reklamowych.

Hefajstos to przede wszystkim wysoka jakość obsługi, świetna organizacja pracy i terminowe wykonywanie zleceń. Odnoszę wrażenie, że nie ma dla nich zleceń nie do zrealizowania. Sądzę, że wykonane zlecenia często wykraczają poza oczekiwania klientów. Współpracą z tą ekipą to czysta przyjemność. Życzyłbym sobie, częściej spotykać na swojej drodze takich partnerów biznesowych. Z pełnym przekonaniem rekomenduję Państwu współpracę z firmą Hefajstos.

Rafał Łucki

Prezes Zarządu, Fundacja Pierwsze Skrzypce

Porozmawiajmy

Być może nie znalazłeś jeszcze na tej stronie tego, czego szukasz.
Porozmawiajmy. Rozwiązanie może być na wyciągnięcie ręki.